Blaty granitowe Warszawa

Jaki blat wybrać w kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia nabiera coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Swego czasu kuchnia była jedynie miejscem przygotowywania potraw, jednakże obecnie to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce podejmowania gości, wobec tego stosowny wystrój kuchni staje się co chwila ważniejszy. Jednym z modułów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest wariant zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrealizowane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać prawie, że jakikolwiek model a paździerz jest prosty w obróbce. Teraz najpopularniejszy gatunek blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest prostym produktem dlatego też zapewnia najpiękniejszy wygląd, ale za cenę kłopotliwej obróbki a w dodatku wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wykreowane przez Ikeę. Drewno to prosty ciekawie wyglądający surowiec, jednak może przesiąkać zapachami a lakier błyskawicznie się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze ale ustanawiają tragiczny wybór. Są nietrwałe i po prawdzie nie powinny być nazywane blatami. Są łatwe w obróbce jak blaty laminowane, niemniej jednak nadzwyczaj szybko się niszczą.
  Blaty marmurowe
Marmur to w największym stopniu prestiżowy artykuł, jednak w kuchni nie do końca się sprawdzi. Biały marmur może ulec trwałemu zabrudzeniu wskutek przesiąknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Stosowane w gastronomii, aczkolwiek nadają wnętrzu nadzwyczaj surowego wystroju.
   Jak widać rynek daje wielki wybór przeróżnych wariantów blatów. Wszystkie mają swoje plusy a przy tym wady, które każdy powinien rozważyć indywidualnie w zależności od osobistych preferencji a w dodatku posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, dlatego, że są ładne, solidne a także o wartościowych słusznościach


Możliwość komentowania jest wyłączona.