Dom Opole

Mieszkanie czy domek

Mnóstwo osób stojących przed decyzją o swoim przyszłym lokum ma dylemat dotyczący wyboru między mieszkaniem a domem. Oba wyjście posiadają pozytywy, ale i minusy. W zasadzie to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć musi od naszych oczekiwań oraz preferencji.
Mieszkania są z reguły tańsze, ale równocześnie nieduże. Dodatkowo odbierają toszkę prywatności przez to, że z co najmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego powodu bardziej pewni. Jeśli mielibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itp.) lub zwyczajnie marnie się czuli, możemy liczyć na błyskawiczną pomoc któregoś z sąsiadów. Niekiedy nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to trzeba uznać za negatyw mieszkań. Nasza prywatność jest w dużej mierze zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale także sami jesteśmy przez nich słyszani.
Wysokim atutem mieszkań jest jednakże to, że zazwyczaj (pomijając poniektóre kamienice) nie musimy troszczyć się o palenie w piecu. W okresie grzewczym ciepłe kaloryfery a przy tym wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy opłacić rachunków.
Domy natomiast to większa przestrzeń, która wiąże się z większą prywatnością. Jednocześnie niemniej jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy osobiście zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym walorem takiego wyboru jest to, że z reguły w pakiecie uzyskujemy podwórko, które możemy wyeksploatować wedle własnych potrzeb a przy tym upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak także poboczne obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.